Havajská párty
Havajská párty je veľmi obľúbeným spestrením najrôznejších osláv, či už firemného alebo narodeninového charakteru. V poslednej dobe sa havajská tematika stala i častým artiklom pre oslavu svadieb. Najznámejším artiklom havajskej párty je známy havajský veniec. Tento asi najznámejší symbol Havaja je veniec upletený z kvetov. Havajský veniec sa nosí najčastejšie na krku je ale možné ho mať tiež okolo hlavy alebo zápästia. Havajský veniec sa na Havaji predáva najčastejšie pri príležitosti narodenín, svadieb alebo skončení školy. Veniec sa najčastejšie predáva spoločne s bozkom. V modernej histórii sa Havajské vence rozšírili po celom svete a stali sa zaujímavým doplnkom akejkoľvek párty.
Mimo havajských vencov by na správnej havajskej párty nemali chýbať havajské košele, havajské sukne alebo nápoje podávané v exotických Tiki nádobách.
Havajská párty je i spätá s takzvanou Tiki kultúrou. Pôvodný význam slova Tiki je spätý s obyvateľmi Havajských ostrovov a Polynézie. Zaujímavý je jeho pôvodný obsahový význam. Podľa Maori slovníka slovo Tiki môže napríklad znamenať: 1. vyrezaný drevený muž či boh 2. prvý muž alebo zosobnenie muža či poloboh. 3. boh umelcov 4. sexuálny symbol, stvoriteľ prvej ženy.
Tiki v novodobom pojatí je kultový pojem polovice dvadsiateho storočia inšpirovaný havajským a polynézskym štýlom reštaurácií a klubov. Táto kultúra spätá predovšetkým s menom Don The Beachcomber vznikala ako renesancia prvkov pôvodné havajské a polynézske kultúry prenesené do prostredie barov a reštaurácií. Hlavní impulz novodobému poňatia Tiki dal Don The Beachcomber založením Polynézsky dekorovaného baru roku 1934 v Hollywoode. Don The Beachcomber, civilným menom Ernest Raymond Beaumont-Gantt, precestoval Južný Pacifik aby si odtiaľ priviezol svoju inšpiráciu v poňatí Tiki štýlu.
Neskôr se táto kultúra a štýl barov šírila nielen po Amerike ale i po celom svete. Vznikla známa sieť barov pod názvom Trader's Vics.